loadingimg

Wczytuję dane...
 • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN
Wykrywacz gazu EURA GD-05A2
  •  
  • poprzedni
  • następny
  •  
Cena:67,65 PLN
Produkt niedostępny. Powiadom gdy będzie dostępny.
 • Producent: EURA-TECH
 • Realizacja zamówienia: Produkt niedostępny

 • Opis produktu
 • Pliki do pobrania

WYKRYWACZ GAZU EURA GD-05A2  

Zasilanie ~230V/ 50Hz

Charakterystyka urządzenia:

Sygnalizator gazu GD-05A2 służy do ciągłego monitoringu obecności gazów wybuchowych w otaczającym go powietrzu oraz wykrywania i alarmowania o przekroczeniu maksymalnego bezpiecznego stężenia takich gazów. Instaluje się go w pomieszczeniach zamkniętych, w których istnieje prawdopodobieństwo wycieku gazu z instalacji lub urządzeń nim zasilanych. Do prawidłowego działania nie wymaga żadnych innych dodatkowych urządzeń, przewodów zasilających ani baterii. Jest niewielki gabarytowo, zamknięty w jednej obudowie. Do jego instalacji wystarcza jedno zasilające gniazdo sieciowe ~230V/50Hz. Zastosowano w nim zaawansowany technologicznie czujnik półprzewodnikowy oraz elektroniczny układ kontrolny, pozwalające na osiągniecie wysokiego wskaźnika wykrywalności przy stosunkowo niskiej cenie urządzenia. Z chwila przekroczenia ustawionego fabrycznie stężenia gazu < 10% LEL*, zostaje włączona sygnalizacja alarmowa optyczna i akustyczna. Rozwiązanie takie zwiększa prawdopodobieństwo uchronienia użytkownika przed ryzykiem zatrucia lub eksplozji wyciekającego gazu.

Gaz ziemny jest gazem bezbarwnym, o słabym zapachu i lżejszy od powietrza. W połączeniu z tlenem w powietrzu tworzy mieszaninę palną i wybuchową. Największe zagrożenie występuje podczas uwolnienia ze zbiornika czy nieszczelności kuchenki gazowej - zapłon może nastąpić od urządzeń znajdujących się powyżej, np. włącznika oświetlenia.
Propan-butan (inaczej LPG) w stanie gazowym, w odróżnieniu od gazu ziemnego jest cięższy od powietrza, gromadzi się więc najpierw w dolnych partiach pomieszczeń, pozostałe zagrożenia są bardzo zbliżone.

Oto przykładowe wartości dolnych (LEL)* granic wybuchowości niektórych gazów:

 Gaz

LEL* 
 Metan 5,00 %
 Propan 2,10 % 
 Butan 1,80 % 

*LEL (Lower Explosive Limit) - dolna granica wybuchowości gazów


UWAGA
Sygnalizatory obecności gazu ze względu na uwarunkowania techniczne (np. możliwość okresowych zaników lub zmian napięcia w sieci, awaria urządzenia, itp.) oraz specyfikę pomieszczeń, w których urządzenia te mogą być montowane, nie dają całkowitej pewności wykrycia gazu a jedynie znacznie podnoszą prawdopodobieństwo wcześniejszego wykrycia jego niebezpiecznego stężenia. Stąd należy pamiętać, iż urządzenia te należy testować zgodnie z załączoną instrukcja obsługi oraz dokonywać okresowych przeglądów stanu instalacji wentylacyjnych i kominowych oraz urządzeń, z których może wyciekać gaz.

11

Rodzaje wykrywanych zagrożeń gaz ziemny, LPG
Rodzaj czujnika półprzewodnikowy
Rodzaj zasilania bezpośredni wtyk w gniazdo sieciowe
Napięcie zasilania 230V AC
Pobór mocy w stanie czuwania 0,5 W
Pobór mocy podczas pracy 4 W
Max. poziom głośności 85 dB/ 100cm
Zalecane miejsce instalacji wewnątrz pomieszczeń
Min. wykrywane stężenie gazu < 10% LEL (dolnej granicy wybuchowości)
Wymiary - wysokość 117 mm
Wymiary - szerokość 70 mm
Wymiary - głębokość 48 mm
Współczynnik ochrony obudowy IP20
Temperaturowy zakres pracy -10°C...+50°C
Masa netto 0,19 kg
Masa brutto 0,23 kg
Typ opakowania Blister