loadingimg

Wczytuję dane...
 • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN
Czujnik dymu + czujnik czadu na Baterie Testowany
  •  
  • poprzedni
  • następny
  •  
Cena:95,00 PLN
Produkt niedostępny. Powiadom gdy będzie dostępny.
 • Producent: EURA-TECH
 • Realizacja zamówienia: 24 - 48 godziny

 • Opis produktu
 • Filmy video

Zestaw 2 czujników bateryjnych:

- czujnik czadu

- czujnik dymu

 

EURA CSD-02N9

Każdy czujnik czadu modelu CD-50B8 został indywidualnie przetestowany w polskim laboratorium pod kątem zadziałania alarmu optycznego i akustycznego, wywołanego obecnością tlenku węgla (czadu) w atmosferze. Alarm został uaktywniony w czasie poniżej 3 minut przy stężeniu pomiarowym równym 300 p.p.m. (ilość cząsteczek tlenku węgla w 1 milionie cząsteczek powietrza).

CZUJNIK CZADU CD-60A4

Czujnik czadu CD-60A4 służy do monitoringu obecności tlenku węgla CO (czadu) w powietrzu i alarmowania w przypadku przekroczenia maksymalnego bezpiecznego jego stężenia (po wykryciu niebezpiecznego stężenia tlenku węgla w powietrzu generowany jest alarm akustyczny i optyczny oraz wyświetlone zostaje stężenie na ekranie LCD).

Zastosowano w nim zaawansowany technologicznie czujnik elektrochemiczny oraz elektroniczny układ sterujący, pozwalające na osiągnięcie wysokiego wskaźnika wykrywalności przy małym poborze prądu. Urządzenie posiada sygnalizację zużycia baterii, sygnalizację zużycia czujnika i przycisk testowy.

Urządzenie dodatkowo posiada wbudowany termometr. Należy pamiętać, że praca urządzenia w warunkach przekraczających dopuszczalną temperaturę (np. po instalacji w bliskiej odległości od pieca kaflowego) może prowadzić do nieprawidłowego działania lub uszkodzenia sensora.

Urządzenie powinno być zainstalowane na wysokości głowy (np. w pomieszczeniach sypialnych zaleca się montaż czujnika na wysokości ok. 0,7 m od podłogi). 

Czujnik zasilany jest trzema bateriami AA (LR06) 1,5V DC (baterie są dołączone do kompletu, zapasowe baterie można zakupić w naszym sklepie).

SYGNALIZATOR DYMU SD-10B8 

Urządzenie służące do monitorowania zamkniętych pomieszczeń pod kątem obecności dymu oraz alarmowania w przypadku jego wykrycia. Wyposażone jest w wysokiej jakości czujnik fotooptyczny.

W przypadku wykrycia dymu, generowany jest alarm akustyczny – dźwięk z głośnika o natężeniu około 85 dB oraz alarm optyczny (dioda LED, umieszczona na froncie obudowy urządzenia). Wykrywacz posiada przycisk testu do sprawdzania prawidłowości działania. Posiada również układ sprawdzający stan naładowania baterii. 

Urządzenie montuje się na sufitach chronionych pomieszczeń.

Czujnik zasilany jest baterią 9V (bateria jest dołączona do kompletu, zapasowe baterie można zakupić w naszym sklepie).

Produkt podlega restrykcyjnej Dyrektywie Budowlanej 89/106/EWG. Został on przebadany pod kątem wymagań odpowiednich norm w znanym europejskim laboratorium notyfikowanym BRE Global Limited incorporating LPC Testing w Wielkiej Brytanii.

Czujnik czadu
CD-60A4
Czujnik dymu
SD-10B8
Napięcie zasilania 4,5V DC 9V DC
Rodzaj zasilania Baterie (3x LR6 1,5 V) Baterie (1x 6LR61 9 V)
Pobór prądu - czuwanie / alarm < 90 µA / 75 mA < 10 µA / 20 mA
Rodzaje wykrywanych zagrożeń Tlenek węgla (czad) Dym
Maksymalny poziom głośności 85 dB / 1 m 85 dB / 3 m
Minimalne wykrywane stężenie tlenku węgla 300 p.p.m. ----
Typ czujnika Elektrochemiczny Foto-optyczny
Zalecane miejsce instalacji Wewnątrz pomieszczeń
Zasięg detekcji czujnika ok. 20-25 m2
Wyjście przekaźnikowe Brak
Wyświetlacz LCD Tak Nie
Przycisk testu Tak
Sygnalizacja niskiego stanu baterii Tak
Sygnalizacja awarii Tak Nie
Termometr Tak Nie
Współczynnik ochrony IP20
Temperaturowy zakres pracy 0ºC (...) +40ºC -10ºC (...) +50ºC
Wymiary czujnika 120 x 90 x 40 mm Ø107 x 35 mm
Waga czujnika 220 g 130 g