loadingimg

Wczytuję dane...
 • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN
Czujnik ruchu ''EURA'' MD-62A8 PIR zewnętrzny 110 ~230V
  •  
  • poprzedni
  • następny
  •  
Cena:44,28 PLN
Produkt niedostępny. Powiadom gdy będzie dostępny.
 • Producent: EURA-TECH
 • Gwarancja: 2 lata
 • Realizacja zamówienia: Produkt niedostępny

 • Opis produktu

  CZUJNIK RUCHU ''EURA'' MD-62A8 PIR ZEWNĘTRZNY 110 ~230V


  Czujnik ruchu MD-62A8 przeznaczony jest do automatycznego sterowania załączaniem oświetlenia (lub innych urządzeń elektrycznych) wewnątrz lub na zewnątrz budynku po wykryciu ruchu w pomieszczeniu. Sercem urządzenia jest pasywny czujnik podczerwieni o kącie detekcji ruchu wynoszącym 110 stopni. Detekcja ruchu odbywa się na zasadzie pomiaru zmiany temperatury otoczenia w zadanym sektorze widzialności czujnika, w wyniku ruchu znajdującej się tam osoby. Jeśli w pomieszczeniu gdzie zainstalowano czujnik pojawi się osoba w promieniu 12 m, automatycznie włącza się oświetlenie (lub inne urządzenie elektryczne sterowane czujnikiem) i pozostaje włączone tak długo, jak długo czujnik ruchu wykrywa obecność (ruch) w pomieszczeniu. Jeśli w określonym (zadanym przez użytkownika) czasie w pomieszczeniu nie zostanie wykryta obecność, oświetlenie (lub inne urządzenie elektryczne) zostanie automatycznie wyłączone. Czujnik wyposażono w specjalny sensor foto-optyczny, który pozwala opcjonalnie na oszczędzanie energii nie złączając oświetlenia np. w czasie dnia oraz 2 potencjometry do sterowania automatyką.

  Głównym przeznaczeniem czujnika jest automatyczne sterowanie oświetleniem, ale istnieje możliwość podłączenia do niego również innych urządzeń elektrycznych (np. elektryczne ogrzewanie, klimatyzacja, itp.), pod warunkiem iż odbiornik energii nie obciąży czujnika mocą większą niż 1000W (obciążenie rezystancyjne przy zasilaniu 230V AC – żarówki wolframowe) lub 250W (obciążenie indukcyjne przy zasilaniu 230V AC -świetlówki) - patrz specyfikacja techniczna.

  Czujnik posiada tzw. funkcję „Override” pozwalającą na eliminację jego automatyki. Po włączeniu tej funkcji odbiornik sterowany czujnikiem pozostaje przez cały czas załączony, niezależnie od wykrywanych ruchów.

  Rodzaj czujnika PIR
  Napięcie zasilania 230V AC
  Zalecane miejsce instalacji na zewnątrz budynków
  Kąt wykrywania ruchu 110°
  Zasięg wykrywania ruchu 12 m
  Zakres regulacji zwłoki czasowej 20 sek. – 12 min.
  Zakres regulacji progu światła zewn. 30…300Lux
  Max. obciążenie rezystancyjne 1000W
  Max. obciążenie indukcyjne 250W
  Współczynnik ochrony obudowy IP44
  Funkcje dodatkowe Funkcja omijania automatyki
  Temperaturowy zakres pracy -20ºC...+40ºC
  Masa netto 0,15 kg