loadingimg

Wczytuję dane...
 • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN
Sygnalizator czadu "EURA" CD-25A2, każdy egzemplarz przetestowany
  •  
  • poprzedni
  • następny
  •  
Cena:116,85 PLN
Produkt niedostępny. Powiadom gdy będzie dostępny.
 • Producent: EURA-TECH
 • Realizacja zamówienia: Produkt niedostępny

 • Opis produktu
 • Pliki do pobrania

SYGNALIZATOR CZADU "EURA" CD-25A2, 9V CZADU  

Zasilanie bateryjne

Charakterystyka urządzenia:

Tlenek węgla jest gazem bezbarwnym i bezzapachowym, zatem trudnym do wykrycia przez człowieka. Nie istnieje jedna ściśle określona wartość niebezpiecznego stężenia tlenku węgla. Jest ona uzależniona od czasu przebywania człowieka w otoczeniu takiego gazu. Wdychanie tlenku węgla o stężeniu 200 ppm* w ciągu 2-3 godzin powoduje lekki ból głowy, zmęczenie, nudności i zawroty głowy. Stężenie 12800 ppm w czasie 1-3 minut powoduje już natychmiastową śmierć!

Sygnalizator czadu CD-25A2 służy do ciągłego monitoringu obecności tlenku węgla CO (czadu) w powietrzu oraz wykrywania i alarmowania o przekroczeniu maksymalnego bezpiecznego stężenia tego gazu. Instaluje się go w pomieszczeniach zamkniętych, w których istnieje prawdopodobieństwo pojawienia się niebezpiecznego stężenia tlenku węgla. Do prawidłowego działania nie wymaga żadnych innych dodatkowych urządzeń, przewodów zasilających za wyjątkiem jednej baterii zasilającej 9V. Jest niewielki gabarytowo, zamknięty w jednej obudowie. Zastosowano w nim zawansowany technologicznie czujnik elektro-chemiczny oraz elektroniczny układ sterujący, pozwalające na osiągnięcie wysokiego wskaźnika wykrywalności przy stosunkowo niskiej cenie urządzenia oraz małym poborze prądu. Po wykryciu niebezpiecznego stężenia tlenku węgla w powietrzu, urządzenie generuje alarm akustyczny i optyczny. Optymalna wysokość instalacji urządzenia nad podłoga wynosi 1,5m.

*ppm - ilość cząsteczek tlenku węgla w 1 milionie cząsteczek powietrza

Każdy egzemplarz sygnalizatora CD-25A2 został indywidualnie przetestowany w polskim laboratorium pod kątem zadziałania alarmu optycznego i akustycznego, wywołanego obecnością tlenku węgla (czadu) w atmosferze. Alarm został uaktywniony w czasie poniżej 3 minut przy stężeniu pomiarowym równym 300 p.p.m.

UWAGA! TESTOWANIE URZĄDZENIA POWINNO PRZEBIEGAĆ W SPOSÓB NASTĘPUJĄCY: Wciśnięcie przycisku testu na obudowie powinno wygenerować serię krótkich dźwięków w głośniku urządzenia, zaś dioda LED powinna migać światłem czerwonym. Takie zadziałanie oznaczać będzie, iż urządzenie działa prawidłowo.

Parametry techniczne:
Rodzaje wykrywanych gazów: Tlenek węgla (CO)
Napięcie zasilania: 9V DC (bateria)
Pobór prądu w stanie czuwania: ok. 30uA
Pobór prądu w stanie alarmowania: ok. 30mA
Temperaturowy zakres pracy: 4oC…+38oC
Dopuszczalna wilgotność względna : 25%...85% RH
Głośność alarmu: >85dB/1m
Format alarmu: Serie 3 krótkich dźwięków w odstępach 1.5 sekundy oraz sygnalizacja diody LED
Rodzaj czujnika: elektrochemiczny
Wymiary (średnica x grubość): 107x35 mm
Masa netto: 225g
Minimalne stężenia alarmowe sygnalizatora: 100+50 ppm*
*ppm – cząsteczek CO na milion cząsteczek powietrza