loadingimg

Wczytuję dane...
 • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN
Sygnalizator czadu "EURA" CD-40A2, 230V/50Hz, każdy egzemparz przetestowany
  •  
  • poprzedni
  • następny
  •  
Cena:121,77 PLN
Produkt niedostępny. Powiadom gdy będzie dostępny.
 • Producent: EURA-TECH
 • Realizacja zamówienia: Produkt niedostępny

 • Opis produktu
 • Pliki do pobrania

SYGNALIZATOR CZADU "EURA" CD-40A2, 230V/50Hz  

Zasilanie AC 230V/ 50Hz

Charakterystyka urządzenia:

Tlenek węgla jest gazem bezbarwnym i bezzapachowym, zatem trudnym do wykrycia przez człowieka. Nie istnieje jedna ściśle określona wartość niebezpiecznego stężenia tlenku węgla. Jest ona uzależniona od czasu przebywania człowieka w otoczeniu takiego gazu. Wdychanie tlenku węgla o stężeniu 200 ppm* w ciągu 2-3 godzin powoduje lekki ból głowy, zmęczenie, nudności i zawroty głowy. Stężenie 12800 ppm w czasie 1-3 minut powoduje już natychmiastową śmierć!

Sygnalizator czadu CD-40A2 służy do ciągłego monitoringu obecności tlenku węgla CO (czadu) w powietrzu oraz wykrywania i alarmowania o przekroczeniu maksymalnego bezpiecznego stężenia tego gazu. Instaluje się go w pomieszczeniach zamkniętych, w których istnieje prawdopodobieństwo pojawienia się niebezpiecznego stężenia tlenku węgla. Do prawidłowego działania nie wymaga żadnych innych dodatkowych urządzeń, do jego podłączenia wystarcza jedno wolne zasilające gniazdo sieciowe. Jest niewielki gabarytowo, zamknięty w jednej obudowie. Zastosowano w nim zawansowany technologicznie czujnik półprzewodnikowy oraz elektroniczny układ sterujący, pozwalające na osiągnięcie wysokiego wskaźnika wykrywalności przy stosunkowo niskiej cenie urządzenia oraz małym poborze prądu. Po wykryciu niebezpiecznego stężenia tlenku węgla w powietrzu, urządzenie generuje alarm akustyczny i optyczny. Optymalna wysokość instalacji urządzenia nad podłogą wynosi 1,5m.

*ppm - ilość cząsteczek tlenku węgla w 1 milionie cząsteczek powietrza

UWAGA! Każdy egzemplarz sygnalizatora CD-40A2 został indywidualnie przetestowany w polskim laboratorium pod kątem zadziałania alarmu optycznego i akustycznego, wywołanego obecnością tlenku węgla (czadu) w atmosferze. Alarm został uaktywniony w czasie poniżej 3 minut przy stężeniu pomiarowym równym 300 p.p.m.

Parametry techniczne:
Rodzaje wykrywanych gazów: Tlenek węgla (CO)
Napięcie zasilania: ~230V /50Hz
Pobór mocy: ok. 3W
Temperaturowy zakres pracy: -10oC…+50oC
Dopuszczalna wilgotność względna : 10%...90% RH
Minimalne stężenia alarmowe sygnalizatora: 100+50 ppm*
Głośność alarmu: >85dB/1m
Format alarmu: Serie 2 krótkich dźwięków w odstępach 0.5 sekundy oraz sygnalizacja diody LED
Rodzaj czujnika: półprzewodnikowy
Wymiary (średnica x grubość): 110x70x45 mm
Masa netto: 200g
*ppm – cząsteczek CO na milion cząsteczek powietrza