loadingimg

Wczytuję dane...
 • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN
Czujnik ruchu ''EURA'' MD-10B2 MASTER PIR wewnętrzny sufitowy 360 ~230V
  •  
  • poprzedni
  • następny
  •  
Cena:102,09 PLN
Produkt niedostępny. Powiadom gdy będzie dostępny.
 • Producent: EURA-TECH
 • Gwarancja: 2 lata
 • Realizacja zamówienia: Produkt niedostępny

 • Opis produktu

CZUJNIK RUCHU ''EURA'' MD-10B2 MASTER PIR WEWNĘTRZNY SUFITOWY 360 ~230V

Czujniki ruchu i obecności MD-10B2 Master/ Slave przeznaczone są do automatycznego sterowania załączaniem oświetlenia (lub innych urządzeń elektrycznych) wewnątrz budynku na większych powierzchniach użytkowych. 

Główną ideą systemu czujników Master/Slave jest możliwość ich wzajemnego łączenia, dzięki specjalnym dodatkowym zaciskom TS, co pozwala na wykrywanie ruchu i sterowanie jednym centralnym oświetleniem na większych powierzchniach, np. w długich ciągach komunikacyjnych. Wówczas do jednego czujnika typu Master należy podłączyć przynajmniej jeden czujnik typu Slave (np. na końcu korytarza, gdzie znajduje się dodatkowe wejście do obiektu). Oświetlenie (lub inne urządzenie załączane ruchem) podłącza się bezpośrednio tylko do czujnika typu Master, zaś zadaniem czujnika typu Slave jest tylko przekazanie do czujnika Master informacji o ruchu w innym sektorze pomieszczenia (dzięki czemu czujnik Master może załączyć to samo oświetlenie). Istnieje możliwość podłączenia maksymalnie 6 czujników typu Slave do jednego czujnika typu Master. 

Sercem urządzenia jest pasywny czujnik podczerwieni o kącie detekcji ruchu wynoszącym pełne 360 stopni. Detekcja ruchu odbywa się na zasadzie pomiaru zmiany temperatury otoczenia w zadanym sektorze widzialności czujnika, w wyniku ruchu znajdującej się tam osoby. Jeśli w pomieszczeniu gdzie zainstalowano czujnik pojawi się osoba w promieniu 5 m, automatycznie włącza się oświetlenie (lub inne urządzenie elektryczne sterowane czujnikiem) i pozostaje włączone tak długo, jak długo czujnik ruchu wykrywa obecność (ruch) w pomieszczeniu. Jeśli w określonym (zadanym przez użytkownika) czasie w pomieszczeniu nie zostanie wykryta obecność, oświetlenie (lub inne urządzenie elektryczne) zostanie automatycznie wyłączone. Każdy czujnik wyposażono dodatkowo w specjalny sensor foto-optyczny, który pozwala opcjonalnie na oszczędzanie energii nie złączając oświetlenia np. w czasie dnia. Obydwa modele czujników wyposażono w tzw. funkcję „Micro-Motion”, która polega na zwiększonym zagęszczeniu (rozdzielczości) soczewek w centrum sensora PIR, co pozwala na skuteczne wykrywanie nawet najmniejszych ruchów w promieniu 3m.

Rodzaj czujnika PIR
Napięcie zasilania 230V AC
Zalecane miejsce instalacji wewnątrz pomieszczeń
Kąt wykrywania ruchu 360°
Zasięg wykrywania ruchu 5 m
Zakres regulacji zwłoki czasowej 5 sek. – 40 min.
Zakres regulacji progu światła zewn. 30…200Lux
Max. obciążenie rezystancyjne 2000W
Max. obciążenie indukcyjne 1500W
Współczynnik ochrony obudowy IP20
Funkcje dodatkowe Możliwość łączenia w system, funkcja Micro-Motion
Temperaturowy zakres pracy -10ºC...+40ºC
Masa netto 0,10 kg